Wedstrijdsport

Sportkeuring en overzicht ringartsen

Op deze pagina vind je informatie en handige documenten over de verplichte sportkeuring voor wedstrijdboksers.

Wedstrijdboksers moeten elk jaar een verplichte keuring ondergaan voordat ze aan wedstrijden kunnen deelnemen. Voorafgaand aan elke wedstrijd wordt er een fitheidskeuring gedaan.

De keuringseisen voor de jaarkeuring van een wedstrijdbokser zijn

  1. Een anamnese bestaande uit een algehele anamnese en een speciale anamnese gericht op de bokscarrière van de bokser (d.w.z.: aantal partijen en uitslag van de laatste partij), blessures opgelopen met het boksen of andere sporten.
  2. Een lichamelijk onderzoek dat, naast een algemeen onderzoek (incl. bloeddrukmeting) een oriënterend neurologisch onderzoek (pupil reacties, peesreflexen, eenvoudige coördinatie en motoriektesten) en aandacht voor het keel-, neus– en oorgebied (de neuspassage is hierbij het belangrijkste i.v.m. de mondbeschermer, die de bokser tijdens de wedstrijd afhankelijk maakt van zijn neusademhaling). Verder moet gelet worden op aanwijzingen voor recente letsels (polsen, handen, wenkbrauwen, gelaat, oren, neus) en op eventuele houdingsafwijkingen, die de bewegingssnelheid van de bokser kunnen beïnvloeden.
  3. Aanvullend onderzoek (alleen een oriënterend urine onderzoek (bloed, eitwit, glucose) is voldoende.

Kosten keuringen
De jaarkeuring voor een bokser kost m.i.v. 1 juli 2016 € 20,00.
De vergoeding voor een ringarts is € 150,00 inclusief 100 km v.v. Boven de 100 km is per kilometer een aanvullende reiskostenvergoeding van € 0,19 verschuldigd.

Ringartsen

Onderstaande ringartsen zijn actief voor de Nederlandse Boksbond en kunnen de jaarkeuringen uitvoeren.

Medisch-dokter-met-stetoscoop
Regio Ringarts Mailadres Telefoon
Noord Holland Bas Pijnenburg bpijnenburg@gmail.com 0654 96 11 25
Zuid Holland Jorge Andrade j.andrade@sthenos.nl 0648 63 74 99
Zuid Holland, midden Ed van wijk edvwijk@ziggo.nl 0626 11 68 96
Masih Kameh Khosh m.kamehkhosh@gmail.com 0657 74 75 19
Midden, Oosten Heiko Warnsinck warnsinck@planet.nl 0621 97 08 57
Jeffrey schaap jeffrey.schaap@gmail.com 0644 15 29 91
Oosten Kim Arts k.arts@medischbrein.nl 0641 86 44 15
Marco Krukerink krukerink@hotmail.com 0620 81 38 14
Zuiden Remco Kastelijns rcakastelijns@gmail.com 0624 98 42 54
Zuiden, midden Gert Bouten g.bouten@chello.nl 0492 54 12 48
Noorden A. Jager afjager@m-c-w.nl 0630 62 94 05
West Anton Rijkers antonrijkers@gmail.com 0624 65 30 94