Enige tijd geleden berichtte wij dat het voor alle trainer-coaches verplicht wordt om jaarlijks één PE-punt te halen. Na diverse sessies delen de voortgang en eerste reactie met jullie.

Welke trainer-coaches betreft het?

Hier lijkt enige verwarring over te bestaan. Door de jaren heen hebben de opleidingen namelijk verschillende namen gehad. De verplichting geldt voor elke trainer die de bevoegdheid heeft, en wenst te houden, om zelfstandig wedstrijdboksers te begeleiden. Alle behaalde kwalificaties houden wij bij in het Trainersregister. En alle actuele licentiehouders houden wij bij op Overzicht trainers-coaches.

Alle trainer-coaches hebben een e-mail gehad en zullen wij het einde van het jaar ook een herinnering krijgen als ze nog geen PE-punt hebben gehaald.

Het aanbod

  • Toptrainer uit Ierland Pete Taylor heeft een workshop gegeven en meer zijn gepland. Met de feedback van elke sessie passen wij de volgende aan.
  • Cem Dünar en Lucien Ceder hebben een goed bezochte sessie georganiseerd over Jurysport. Deze werd als heel leerzaam en verhelderend ervaren. Na de zomer willen we deze herhalen.
  • Velen hebben al een e-learning van de Dopingautoriteit gevolgd. Eén van jullie heeft zelfs alle elf de versies afgerond! Vergeet niet aan te geven dat je de e-learning voor de Boksbond doet en de gegevens gedeeld mogen worden.
  • De sessie met Nutrabio is van de baan maar wij hebben ook goed nieuws: dr. Samefko Ludidi gaat columns schrijven voor de Boksbond en na de zomer een eerste sessie organiseren voor trainers en boksers. Hij deelt zijn kennis over presteren, herstellen en algemeen vitaliteit.
  • Mentaal presteren als boksers is in de maak.
  • Wij werken verder aan het eigen aanbod en met derden en staan ook open voor jullie suggesties. Wil je iets organiseren op de eigen club en andere trainer-coaches laten deelnemen? Stem tijdig met ons af over het aanbod en de praktische zaken.
  • Informatie over opleidingen en Permanente Educatie vind je hier en hier. Al het aanbod zetten wij ook op de Wedstrijdkalender.

Dit weekend zijn er nog enkele plekken op zaterdag in Tilburg voor de sessie met Pete Taylor en op zondag in Amersfoort voor de module Jeugdtrainer.

Eerste reacties

Een enkeling is niet enthousiast omdat het verplicht is, dat kan. Wij geloven dat Permanente Educatie van groot belang is om het niveau van het boksen in Nederland te blijven verhogen en de verplichting noodzakelijk is om iedereen mee te krijgen.

Hiermee volgen wij het voorbeeld van andere sporten in het verder professionaliseren en voelen wij ons aangemoedigd door ook de vele positieve reacties en suggesties die wij ontvingen.

We doen het samen en voor het boksen! #boksbondBaltdeVuistvoorkwaliteit #bokstrainer